אוננות: ביטוי מיני נורמלי ובריא

אוננות: ביטוי מיני נורמלי ובריא

מספר מילים 485

אוננות היא ביטוי מיני טבעי ובריא, חיוני להבנת העדפותיו ורצונותיו האינטימיים של האדם. זה מובן בדרך כלל להיות פעולה של גירוי עצמי של איברי המין, או עם ידיים, צעצועים, או חפצים אחרים, עד כדי השגת אורגזמה. זוהי פרקטיקה מינית נפוצה בקרב גברים ונשים כאחד, אם כי ידוע כי נשים מאוננות בתדירות נמוכה בהרבה מגברים. אנשים רבים מרגישים שזה נושא פרטי ויש מידה מסוימת של סטיגמה הקשורה אליו, אבל אין להכחיש שזה משחק תפקיד מפתח בבריאות המינית והפסיכולוגית.

womenscityclub.com
אוננות משמשת כשיטה להפגת מתחים, סוג של טיפול עצמי, וסיוע לגילוי עצמי עבור אנשים רבים. כמו כן, נמצא כי הוא משפר את השינה, מקל על כאבי מחזור ואף מסייע לאדם הממוצע להתמודד עם שעמום. ההיבטים הפיזיים והפסיכולוגיים של גירוי עצמי הם מגוונים ומורכבים, ויכולים להשתנות מאדם לאדם. עבור רבים, זו עשויה להיות הצורה היחידה של פעילות מינית שהם מרגישים בנוח לעסוק בה.

מבחינה היסטורית, אוננות נתפסה כהתנהגות חוטאת או סוטה. זה עדיין נתפס לעתים קרובות כבלתי מקובל חברתית בתרבויות רבות, להיות קשור סטיגמות שליליות שונות. עם זאת, הקהילה הרפואית רואה בה כיום צורה רגילה ומקובלת של התנהגות מינית, כאשר ארגון הבריאות העולמי רואה בה בריאה לגברים ונשים כאחד. שינוי זה בפרספקטיבה איפשר לאנשי מקצוע בתחום הבריאות להתחיל לתת עצות לגבי שיטות אוננות בריאות, ולעזור לאנשים להרגיש יותר בנוח לגבי הרצונות שלהם.

היתרונות הפיזיים והרגשיים של אוננות מתועדים באופן נרחב, ובכל זאת עדיין יש ויכוח סביב הסיכונים של אוננות. יש לציין כי אלה לא צריכים להיות מבולבלים עם הסיכונים של קיום יחסי מין עם אדם אחר. למרות אמונות מוסריות ארוכות שנים כי אוננות יכולה לטפח הרגלים לא בריאים או להזיק, אין ראיות מדעיות לכך שיש לה השפעות מזיקות פיזיות או פסיכולוגיות. עם זאת, ישנן כמה הנחיות רפואיות אשר יש לעקוב אחריהן כדי להבטיח רווחה פיזית ופסיכולוגית כאחד.

בראש ובראשונה, אוננות ללא שימון מספק עלולה לגרום לאי נוחות פיזית ולפציעה אפשרית, ולכן חשוב להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים. נוסף על כך, בעת שימוש במכשיר חיצוני כגון ויברטור, בעלי עור רגיש צריכים לבחור מכשיר העשוי סיליקון או גומי כדי למנוע גירוי. אוננות מפנקת יתר על המידה עלולה להוביל גם לדסנסיטיזציה של העור וקצות העצבים, ולכן רצוי לקחת הפסקות מהתרגול ולהיות יצירתיים בתנוחות.

זה עשוי להיות מועיל גם לא לאונן באותו אופן בכל פעם, כמו זה יכול להוביל לירידה ברמת העוררות. גיוון והוספת גירוי יכולים להגביר הן את ההנאה והן את הגירוי. כמו כן, מי מאונן לעתים קרובות צריך להיות מודע לכל השינויים האפשריים בגוף לדבר עם רופא אם הם חושדים כל בעיות פיזיות.

למרות שחשוב להקפיד לא לנצל לרעה את מעשה האוננות, חשוב גם להכיר ולהכיר בכוח ובהנאה שהוא יכול לספק. זהו אקט אינטימי, ויש לקבל ולכבד את ביטויו, ללא קשר לאילוצים המוסריים הסובבים אותו. בסופו של דבר, אוננות היא פשוט אחד מביטויים טבעיים ונורמליים רבים של מיניות, וזו דרך בריאה והגיונית לחקור את הגוף שלך, ללמוד על המיניות שלהם, ולהקל על הלחץ.

למרות האסוציאציות וההשלכות השונות שלה, אין לראות באוננות מקור לבושה. במקום זאת, יש להכיר בה כחוויה בטוחה וחיובית, שכאשר היא נעשית מתוך כבוד לעצמך, יש לה יתרונות פיזיים ופסיכולוגיים רבים.

בלוג סקס סרט אהבה מאמרים נוספים

קונדומים: חשיבות ההגנה הבטוחה והיעילה

כשמדובר במניעת הריונות לא רצויים והגנה מפני זיהומים המועברים במגע מיני (STI), קונדומים הוכחו כאחת השיטות האמינות ביותר למניעת הריון. נדן לטקס דק זה שימש…

קונדומים: חשיבות ההגנה הבטוחה והיעילה

לגלות את העיר התוססת של תל אביב: שילוב של היסטוריה, תרבות ומודרנה

תל אביב, הידועה גם בשם "העיר שלא ישנה לעולם", היא מטרופולין שוקק במזרח התיכון המציע שילוב ייחודי של קסם העולם הישן וחיי עיר מודרניים. ממוקמת…

לגלות את העיר התוססת של תל אביב: שילוב של היסטוריה, תרבות ומודרנה

ההיסטוריה המסקרנת והמחלוקת סביב הדירות הדיסקרטיות

דירה דיסקרטית. עצם אזכור המילה מעורר תחושה של מסתורין, טאבו ושערורייה. זה היה נושא של קסם וגינוי במשך מאות שנים, עם קיומו שראשיתו בתרבויות עתיקות.…

ההיסטוריה המסקרנת והמחלוקת סביב הדירות הדיסקרטיות