אוננות: ביטוי מיני נורמלי ובריא

אוננות: ביטוי מיני נורמלי ובריא

מספר מילים 485

אוננות היא ביטוי מיני טבעי ובריא, חיוני להבנת העדפותיו ורצונותיו האינטימיים של האדם. זה מובן בדרך כלל להיות פעולה של גירוי עצמי של איברי המין, או עם ידיים, צעצועים, או חפצים אחרים, עד כדי השגת אורגזמה. זוהי פרקטיקה מינית נפוצה בקרב גברים ונשים כאחד, אם כי ידוע כי נשים מאוננות בתדירות נמוכה בהרבה מגברים. אנשים רבים מרגישים שזה נושא פרטי ויש מידה מסוימת של סטיגמה הקשורה אליו, אבל אין להכחיש שזה משחק תפקיד מפתח בבריאות המינית והפסיכולוגית.

womenscityclub.com
אוננות משמשת כשיטה להפגת מתחים, סוג של טיפול עצמי, וסיוע לגילוי עצמי עבור אנשים רבים. כמו כן, נמצא כי הוא משפר את השינה, מקל על כאבי מחזור ואף מסייע לאדם הממוצע להתמודד עם שעמום. ההיבטים הפיזיים והפסיכולוגיים של גירוי עצמי הם מגוונים ומורכבים, ויכולים להשתנות מאדם לאדם. עבור רבים, זו עשויה להיות הצורה היחידה של פעילות מינית שהם מרגישים בנוח לעסוק בה.

מבחינה היסטורית, אוננות נתפסה כהתנהגות חוטאת או סוטה. זה עדיין נתפס לעתים קרובות כבלתי מקובל חברתית בתרבויות רבות, להיות קשור סטיגמות שליליות שונות. עם זאת, הקהילה הרפואית רואה בה כיום צורה רגילה ומקובלת של התנהגות מינית, כאשר ארגון הבריאות העולמי רואה בה בריאה לגברים ונשים כאחד. שינוי זה בפרספקטיבה איפשר לאנשי מקצוע בתחום הבריאות להתחיל לתת עצות לגבי שיטות אוננות בריאות, ולעזור לאנשים להרגיש יותר בנוח לגבי הרצונות שלהם.

היתרונות הפיזיים והרגשיים של אוננות מתועדים באופן נרחב, ובכל זאת עדיין יש ויכוח סביב הסיכונים של אוננות. יש לציין כי אלה לא צריכים להיות מבולבלים עם הסיכונים של קיום יחסי מין עם אדם אחר. למרות אמונות מוסריות ארוכות שנים כי אוננות יכולה לטפח הרגלים לא בריאים או להזיק, אין ראיות מדעיות לכך שיש לה השפעות מזיקות פיזיות או פסיכולוגיות. עם זאת, ישנן כמה הנחיות רפואיות אשר יש לעקוב אחריהן כדי להבטיח רווחה פיזית ופסיכולוגית כאחד.

בראש ובראשונה, אוננות ללא שימון מספק עלולה לגרום לאי נוחות פיזית ולפציעה אפשרית, ולכן חשוב להשתמש בחומר סיכה על בסיס מים. נוסף על כך, בעת שימוש במכשיר חיצוני כגון ויברטור, בעלי עור רגיש צריכים לבחור מכשיר העשוי סיליקון או גומי כדי למנוע גירוי. אוננות מפנקת יתר על המידה עלולה להוביל גם לדסנסיטיזציה של העור וקצות העצבים, ולכן רצוי לקחת הפסקות מהתרגול ולהיות יצירתיים בתנוחות.

זה עשוי להיות מועיל גם לא לאונן באותו אופן בכל פעם, כמו זה יכול להוביל לירידה ברמת העוררות. גיוון והוספת גירוי יכולים להגביר הן את ההנאה והן את הגירוי. כמו כן, מי מאונן לעתים קרובות צריך להיות מודע לכל השינויים האפשריים בגוף לדבר עם רופא אם הם חושדים כל בעיות פיזיות.

למרות שחשוב להקפיד לא לנצל לרעה את מעשה האוננות, חשוב גם להכיר ולהכיר בכוח ובהנאה שהוא יכול לספק. זהו אקט אינטימי, ויש לקבל ולכבד את ביטויו, ללא קשר לאילוצים המוסריים הסובבים אותו. בסופו של דבר, אוננות היא פשוט אחד מביטויים טבעיים ונורמליים רבים של מיניות, וזו דרך בריאה והגיונית לחקור את הגוף שלך, ללמוד על המיניות שלהם, ולהקל על הלחץ.

למרות האסוציאציות וההשלכות השונות שלה, אין לראות באוננות מקור לבושה. במקום זאת, יש להכיר בה כחוויה בטוחה וחיובית, שכאשר היא נעשית מתוך כבוד לעצמך, יש לה יתרונות פיזיים ופסיכולוגיים רבים.

בלוג סקס סרט אהבה מאמרים נוספים

היתרונות והחסרונות של אוננות – היכרות עם הנאה עצמית

אוננות קיימת עוד מלפני ההיסטוריה המתועדת, ולמרות שהיא יכולה לשאת סטיגמה שלילית, היא חלק בריא וטבעי של גילוי עצמי וחקירה. לאורך ההיסטוריה, אנשים דגלו בשימוש…

היתרונות והחסרונות של אוננות – היכרות עם הנאה עצמית

נערות ליווי: מה שאתה צריך לדעת לפני שאתה שוכר

מציאת ליווי מקצועי ואמין יכולה להיות תהליך מרתיע, ולכן חשוב לעשות קצת מחקר מראש. תעשיית הליווי מלאה בסוגים רבים ושונים של אנשים, גברים ונשים כאחד,…

נערות ליווי: מה שאתה צריך לדעת לפני שאתה שוכר

"דירות דיסקרטיות: לחקור את ההיסטוריה

"דירות דיסקרטיות: לחקור את ההיסטוריה שלהם ואת ההשפעה הנוכחית שלהם" במשך מאות שנים, הרעיון של הדירה הדיסקרטית היה אפוף ברמות שונות של טאבו, לעתים קרובות…

"דירות דיסקרטיות: לחקור את ההיסטוריה