פטישי מין: לחקור את הטאבו והאטרקציות הלא קונבנציונליות

פטישי מין: לחקור את הטאבו והאטרקציות הלא קונבנציונליות

מספר מילים 558

פטישים הם ללא ספק אחד הנושאים הטאבו והמרתקים ביותר בחברה של ימינו. למרות שבנקודת זמן מסוימת, פטישים מיניים נחשבו לאנומליה, הם הפכו פופולריים ומקובלים יותר ויותר בשנים האחרונות. אז למה הכוונה בפטישים מיניים?

פטיש מיני הוא משיכה מינית לא קונבנציונלית וחזקה לאובייקט, חלק גוף, פעילות או מצב מסוים. דוגמאות נפוצות לפטישים מיניים כוללות רגליים, נעליים, לטקס, הלבשה תחתונה ושעבוד. בעוד הפטישים המפורטים לעיל הם די קונבנציונליים ומקובלים, יש הרבה פטישים אחרים שהם ספציפיים יותר, ייחודיים, ונחשבים טאבו.

עבור חלק, פטישים מיניים הם רק אמצעי להשגת הנאה או סיפוק מיני, אבל עבור אחרים, הם יכולים להיות בעיה פסיכולוגית מושרשת עמוק. הבנת פטישים מיניים יכולה להיות מורכבת, וחשוב לוודא שאתה תמיד מתייחס בכבוד לכל פרטנר שהם מעורבים בו.

לא משנה מה המוטיבציה מאחוריהם, חיוני להיות מודעים ולהכיר את הסיכונים הפוטנציאליים הקשורים להתמכרות לכל סוג של פטיש – הן פיזית (למשל סיכון מוגבר לזיהומים המועברים במגע מיני) והן נפשיות (למשל פיתוח מערכת יחסים לא בריאה ואובססיבית עם אובייקט או מצב).

לכן, במאמר זה, נחקור את פטישי המין השונים שם בחוץ, נתמודד עם כמה מהסיכונים הפוטנציאליים הקשורים אליהם, ונציע עצות כיצד תוכלו לוודא שאתם מתרגלים פעילויות אלה בבטחה ובאחריות עם כל השותפים המעורבים.

העלייה בפופולריות של פטישי מין

במהלך העשורים האחרונים, אינספור מחקרים נערכו כדי להבין טוב יותר את פטישי המין השונים שם בחוץ ומדוע אנשים נמשכים אליהם. ספר אחד במיוחד, בשם FetishSex, שנכתב על ידי רוברט ג 'סטולר, MD בשנת 1989, בולט כאחד החקירות המפורסמות ביותר של פטישי מין עד כה.

בספר, סטולר טוען כי "העוררות המינית האנושית פתוחה לגיוון ומשחק אינסופיים". זה מצביע על כך שפטישים מיניים, בניגוד למה שחלק עשויים להאמין, אינם סטייה, אלא רק צורה של חקירה וביטוי טבעיים.

השקפה זו הובילה לעלייה משמעותית במספר האנשים שהחלו להרגיש בנוח לחקור פעילויות אלה, מה שמאפשר לפטישים מיניים להפוך למיינסטרים יותר. למעשה, החיפושים אחר "פטיש" באתרי מבוגרים גדלו בשיעור מדהים של 80% בתקופה האחרונה.

סוגים שונים של פטישי מין

למרות שהאינטרנט מלא בקטגוריות רבות של פטישי מין, יש כמה שנחשבים לפופולריים ביותר וללא ספק למבוקשים ביותר – והתנסו – באינטרנט.

דוגמה אחת לכך היא BDSM, שהוא שילוב של פטישים מיניים שונים, כגון שעבוד, שליטה/כניעה, וסוגים שונים של משחקי תפקידים. סוג מסוים זה של פטיש הפך פופולרי יותר ויותר בשנים האחרונות.

דוגמה פופולרית נוספת היא פטישיזם ברגל, שבו אדם נמשך לכל חלק של כפות הרגליים, בין אם זה העור, הצורה, הגודל, או אפילו ריח. כמו בכל פטיש מיני אחר, יש כאלה שנמשכים קלות לכפות רגליים, וכאלה שנמשכים יותר לפטישים קיצוניים ברגל, כמו אלה הכוללים דגדוג או שליטה בכפות הרגליים.

פטישים מיניים אחרים שזוכים ללא מעט תשומת לב כוללים:

• לטקס, עור ו-PVC: לחומרים אלה יש תחושה ומרקם ייחודיים כנגד העור, מה שהופך אותם לחושניים להפליא.

• משחק אוכל: נקרופיליה, למשל, שבה מזון משמש כממריץ מיני, לעתים קרובות שילוב פירות טריים, שוקולד, יוגורט וגלידה.

• משחק תפקידים: זה מערב שני שותפים או יותר, שבו ניתן לחקור צרכים פסיכולוגיים סמויים.

• פטישים לעישון: כאשר הריח והטעם של סיגריות או סיגרים משמשים להגברת העוררות המינית.

• שינויים בגוף: צלקות, פירסינג, קעקועים וצורות אחרות של שינויי גוף הופכים גם הם פופולריים יותר ויותר, במיוחד בקרב קבוצות BDSM ו- S&M מסוימות.

סיכונים הקשורים פטישים מין

כמו בכל דבר אחר, רק בגלל שפטישי מין הופכים מקובלים יותר ויותר בחברה, זה לא אומר שאתה צריך לשכוח את אמצעי הבטיחות ואת הסיכונים הכרוכים בפינוק בהם.

לדוגמה, סיכון אחד הקשור לפעילויות אלה הוא הסיכון להידבק בזיהומים המועברים במגע מיני. למרות BDSM ומשחקי תפקידים ניתן לבצע בבטחה, באמצעות צעצועים ואביזרים, זה עדיין חשוב ללבוש כפפות ולהשתמש כמות טובה של שימון כדי להפחית את הסיכוי לקרוע את העור.

בנוסף לסיכונים פיזיים, חשוב לזכור

בלוג סקס סרט אהבה מאמרים נוספים

לגלות את היופי וההיסטוריה של חיפה: פנינה של עיר בישראל

כשאנשים חושבים על ישראל, הערים הסואנות תל אביב וירושלים עולות לעתים קרובות בראש. עם זאת, יש עיר נוספת שאסור להתעלם ממנה - עיר החוף הציורית…

לגלות את היופי וההיסטוריה של חיפה: פנינה של עיר בישראל

אוננות: מדריך מקיף

אוננות, הידועה גם בשם הנאה עצמית, גירוי עצמי, או אוטוארוטיות, היא פעולה של גירוי מיני עצמי. זהו היבט טבעי ונפוץ של המיניות האנושית שהיה נהוג…

אוננות: מדריך מקיף

לחקור את תנוחות המין הטובות ביותר: מדריך מקיף

סקס הוא חלק בלתי נפרד מהטבע האנושי, ולאורך ההיסטוריה אנשים התנסו בדרכים שונות של הנאה ואינטימיות. האבולוציה של החברה שברה את המחסומים המסורתיים, ואנשים פתוחים…

לחקור את תנוחות המין הטובות ביותר: מדריך מקיף